تبلیغات
(پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و - حزب های هاشمی و كروبی

به نام دوست

(پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و
English page is coming soon   به   (پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و   خوش آمدید


¿حزب های هاشمی و كروبی
یکشنبه 5 تیر 1384

 

اعلام هاشمی برا ی تشكیل جبهه

فراخوان مهدی كروبی برای تشكیل حزب

 

 

اكبر هاشمی رئیس فعلی مجمع تشخیس مصلحت نظام كه در دور دوم نهمبن دوره انتخابات ریاست جمهوری معترض بر حسن اجرای انتخابات بود بیان كرده كه تخلفاتی سازماندهی شده در جریان انتخابات بوقوع پیوسته است و مهدی كروبی عضو مستعفی مجمع تشخیص مصلحت نظام كه در دور اول نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حائز آرای بسیاری شده و از جمله كسانی بود كه باجدا شدن از جامعه روحانیت مبارز ، در سال های ابتدایی انقلاب ، مجمع روحانیون مبارز را تشكیل داد ،مدعی بروز تقلب در انتخابات است ، هر یك گفته اند كه می خواهند یك گروه سیاسی جدید تشكیل دهند و این در حالی است كه و از جمله كسانی بود كه باجدا شدن از جامعه روحانیت مبارز ، در سال های ابتدایی انقلاب ، مجمع روحانیون مبارز را تشكیل داده بود .

شاید این عمل كروبی و هاشمی كه از بدنه های اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران بحساب می آیند، پیامی جدید برای تحول و دگردیسی سیاسی در ایران باشد كه حتی به پستو های درونی حاكمیت هم راه یافته است . در متن بیانیه تشكیل حزب كروبی و بخشی از سخنان هاشمی رفسنجانی در خصوص جبهه اعتدال اسلامی می آید .

متن فراخوان مهدی كروبی ، مشاور پیشین آیت الله خامنه ای به شرح زیر است :

«ملت شریف ایران

با سلام و عرض ادب

همانگونه كه یك هفته قبل اعلام كردم، حضور اینجانب در استانهای مختلف و دیدار با اقشار گوناگون مردم كه در راستای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و برای تشریح برنامه‌های آتی انجام شد، اینجانب را مصمم نمود تا زمینه تشكیل حزبی فراگیر توسط طرفداران پرمحبت و كم ادعا را فراهم نمایم.

اینجانب از ابتدا اعلام كردم كه این حزب پیگیر مطالبات واقعی همه آحاد مردم خواهد بود و از حقوق شهروندی همه اقشار ملت بدون توجه به گرایشات سیاسی و حتی نحوه تعامل آنها با نظام حمایت خواهد كرد.

در طول یك هفته گذشته، جلسات متعددی برای آماده‌سازی مقدمات تشكیل حزب تشكیل شد و پیشنهاداتی در مورد نام حزب به اینجانب واصل گردید، اما از آنجا كه در طی چند روز اخیر، بسیاری از افراد كه در دوره انتخابات از سایر كاندیداها حمایت می‌كرده‌اند و یا از حامیان اینجانب نبوده‌اند تماس‌های تلفنی و ارسال نامه و نیز از طریق سایت شخصی اینجانب برای پیوستن به حزب اعلام آمادگی كرده‌اند و از سویی تشكیل حزب فراگیر، مستلزم آن است كه در تمام مراحل، دیدگاه اعضاء و صاحب نظران مستقل مدنظر قرار گیرد، لذا ترجیح می‌دهم نخستین گام‌ رسمی تشكیل حزب یعنی انتخاب نام برای آن را از طریق فراخوان عمومی بردارم. لذا از همه هموطنان عزیز دعوت می‌كنم پیشنهادات خود در خصوص نام حزب را در حداكثر تا تاریخ یازدهم تیر ماه جاری از طریق سایت شخصی اینجانب (www.karroubi.ir) و یا فاكس 2713135 اعلام نمایند تا زیباترین و در عین حال گویاترین نام انتخاب و سایر مراحل تشكل حزب به سرعت پیگیری شود. بدیهی است نام پیشنهادی در برگیرنده اهداف و آرمانهای حزب كه دفاع از جمهوری اسلامی با قرائت مبتنی بر آرمانهای انقلاب و تأكید بر پاسخگو بودن همه اركان نظام، حمایت از حقوق شهروندی آحاد مردم حتی مخالفان نظام، مخالفت با تقسیم بندی شهروندان به درجه یك و دو ، پایبندی به آرمانهای حزبی و صداقت با مردم بخشی از آنها می‌باشد، خواهد بود.»

گزیده ای از حرف های هاشمی درباره ی تشكیل جبهه اعتدال اسلامی :

اکبر هاشمی رفسنجانی شب گذشته در دیدار با اعضای ستاد مشورتی خود که شب گذشته برگزار شد بار دیگر بر تشکیل جبهه اعتدال اسلامی تاکید کرد و گفت: باید بانشاط فراوان اهدافمان را پیگیری کنیم

هاشمی رفسنجانی در ابتدای این دیدار گفت: "الحمدالله در افکار خودم خیالم راحت است به خاطر اینکه از اول به خدا توکل کردم و از او خواستم آنچه مصلحت نظام و کشور است پیش بیاید."
وی افزود: توکل واقعی این است که انسان در همه مراحل راضی باشد. از لحظه ای که تصمیم به حضور گرفتم تا این لحظه با همه فراز و نشیبها و انجام کارهای زشت و خوب بسیار همه خیر بوده و هیچ شری وجود نداشته است.
هاشمی رفسنجانی گفت: " از همه شما متشکرم مجموعه ای را که تشکیل دادیم برای این بود که به کشور آسیب نرسد و این از مهمترین وظایف ماست که باید بازهم پیگیری کنیم. مردم انصافا خیلی خوب وارد شدند و عمل کردند، اگر هم ایرادی باشد از دیگرانی است که در این انتخابات خلافی کرده اند."
هاشمی در ادامه این نشست گفت: "در این مسیر که تنها با رضای خداوند وارد شدم مسائل بسیار زیبایی را دیدم. زیبایی اول حضور مردم در این انتخابات بود، هیچکس نمی تواند منکر حضور مردم در این انتخابات شود."
وی در ادامه گفت:" زیبایی دوم اتفاق نظر گروههایی است که در گذشته با هم اختلاف نظر داشته و متفرق بودند با همه تضادها به وفاق رسیدند."
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در این انتخابات زشت هایی هم رخ داد. به طور جدی باید سبک تبلیغات مورد بازبینی قرار گیرد برخی با تبلیغاتشان نمی خواستند برای انقلاب چیزی باقی بگذارند، البته مردم دستاوردهای انقلاب را فراموش نخواهند کرد.
هاشمی افزود: مساله زشت دیگر تخریبهایی بود که نه تنها برای من بلکه برای سایر کاندیداها رخ داد. این مساله نشان داد که عمق اخلاق در بین بخشهایی از جامعه ما آسیب جدی دیده است. این گونه تخریبها زیبنده یک جامعه مسلمان و انقلابی نیست.
هاشمی با انتقاد شدید از ضعف دستگاههای ناظر در انتخابات گفت: ضعف دستگاههای ناظر قابل بخشش نیست در این انتخابات مجرم مشخص بود،جرم آشکار بود و اگر کسی می خواست انتخابات سالم برگزار شود باید جلوی این مسائل را می گرفت، این تخلفها ریشه ای بود، با تخلف کوچکی که سر صندوق رخ می دهد بسیار تفاوت داشت، دستگاههای ناظر اگر این مسائل را نفهمیدند که بسیار بد است و اگر فهمیدند و اقدام نکردند بسیار بدتر.
هاشمی با اشاره به جریانات سازماندهی شده در انتخابات گفت: مساله بد دیگری که در این انتخابات رخ داد دخالتهای سازماندهی شده بود. من صراحتا به این مساله اشاره کردم تا شاید روزی اصلاح شود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مسائل من شخصی نیست از اول هم برای اسلام و انقلاب وارد عرصه سیاست شدم .
هاشمی تصریح کرد: باید با نشاط فراوان کار را ادامه دهیم و کماکان در میدان باشیم و از مملکت مراقبت بیشتری کنیم.
وی تصریح کرد: هیچ فرهنگی برای ما بهتر از فرهنگ اسلام نیست. اسلام افراط و تفریط را رد می کند هنوز هم معتقدم که باید فرهنگ اعتدال را گسترش داد.
وی افزود: تشکیل جبهه اعتدال اسلامی یک ضرورت است و بهتر است چند نفر از همکاران پیشقدم شوند و اساسنامه ای را همانند حزب جمهوری اسلامی تدوین کنند . در این اساسنامه شرایط عضویت باید مشخص باشد تا خود تبدیل به یک موضوع اختلافی نشود، اگر در تشکیل این جبهه تاخیر بیفتد بهتر از آن است که با عجله کاری را انجام دهیم و بعد در آن مشکل ایجاد شود.
هاشمی گفت: من به تفکر اعتدال از جوانی علاقه داشته و دارم، جرقه این مساله را هم امام (ره) در ذهن من ایجاد کردند، ایشان در پایان یکی از دوره های تحصیلی به طلاب گفتند که وقتی وارد مردم می شوید حرفهای تند نزنید و مردم را تهدید نکنید و از افراط و تفزیط بپرهیزید.انسان که نباید تند تر از خدا حرکت کند.
وی افزود: این یک جرقه بود و هرچه مطالعه کردم متوجه شدم فرهنگ اعتدال اصالت دارد و ما باید این مساله را در مباحث اقتصادی، سیاست خارجی، سیاست داخلی، امور فرهنگی و اجتماعی پیگیری کنیم.
هاشمی تصریح کرد: جبهه اعتدال اسلامی حرکتی است که باید آغاز شود و من هم حاضر هستم برای این کار وقت بگذارم.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: صمیمانه بازهم تشکر می کنم چون همه با حسن نیت وارد شدیم. خداوند راه را برما نخواهد بست و بازهم زیارتتان می کنم. 

امیدارم که این امکان تحول خواهی  به کسانی هم که درون این مجموعه آقایان نیستند و عقیده دارند که باید تغییری در ساختار سیاسی کشور بوجود آید ، داده شود .

نوشته شده توسط : یه بچه ولگرد