تبلیغات
(پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و - دیوار عفاف

به نام دوست

(پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و
English page is coming soon   به   (پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و   خوش آمدید


¿دیوار عفاف
چهارشنبه 8 تیر 1384

 

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس و امام جمعه موقت اصفهان:

      

  

دیوار عفاف

 

 

 

     

 

 

اگر اینها همین نیم وجب دستمالی را كه روی سرشان است بردارند، كسی نیست كه به آنها حرفی بزند به نظر من كوتاهی شده است و دولت فعلی هم باید پاسخگوی قصور خود باشد

به استادان دانشگاه گفتم آیا شما نمی‌‏توانید به دانشجو بگویید بد حجاب نباشد، شلوار كوتاه نپوشد و آرایش نداشته باشد؟

تشكیل خانه شادی، كلاس‌‏های موسیقی و اردوهای مختلط دانشجویان از دیگر معضلات فرهنگی است. ساده اندیشی است كه بگوییم یك عده دختر و پسر راحت در این فضا می روند و بر می‌‏گردند، بالاخره این كارها در جامعه عوارض بد دارد.

 

سه شنبه ۷ تیر ١٣٨۴ – ٢٨ ژوئن ٢٠٠۵

 

ایلنا: نماینده اصفهان در مجلس هفتم، گفت: امروز منكر بدحجابی مشهود شده است و ما خجالت می‌‏كشیم در این مملكت اسلامی برخی از زنان و دختران اینگونه رها شده‌‏اند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی" ایلنا"، محمدتقی رهبر در مجلس هفتم در جمع خبرنگاران پارلمانی، گفت: یكی از مطالبات مجلس هفتم از دولت آینده برخورد با بد حجابی برخی از زنان و دختران است .

وی افزود: طبق قانون كه هفده سال پیش به تصویب مجلس رسیده است تولید، فروش و پوشیدن لباس مبتذل و خلاف شرع ممنوع است.

رهبر تصریح كرد: این قانون در سال‌‏های گذشته اجرا نشد و دولت با آن برخورد نكرد، من یك ماه پیش نامه‌‏ای در این زمینه به رئیس جمهور نوشتم و به او گفتم كه همه برای امر به معروف نهی از منكر مسوول هستیم.

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: امروز این منكر مشهود شده است، ما خجالت می‌‏كشیم در این مملكت اسلامی برخی از زنان و دختران این گونه رها شده اند.

وی اضافه كرد: اگر اینها همین نیم وجب دستمالی را كه روی سرشان است بردارند، كسی نیست كه به آنها حرفی بزند به نظر من كوتاهی شده است و دولت فعلی هم باید پاسخگوی قصور خود باشد.

رهبر درپاسخ به این كه اگر دولت آینده به این در خواست توجهی نكرد، چه خواهد شد؟ گفت : از او مطالبه می‌‏كنیم، آقایان شعارهایی دادند و این امیدواری را داریم كه شعارها عملی شود.

امام جمعه موقت اصفهان اضافه كرد: انتظار ما این است كه فرهنگ اسلامی احیا و نواقص فرهنگی بر طرف شود.

رهبر گفت: در شرایط فعلی فرهنگ ما به طور كلی مساله دار است و این مساله نیازمند نقد است.

نماینده اصفهان تاكید كرد: باید در فضاهای فرهنگی و آموزشی، اصلاحات لازم به عمل آید، نهادهای فرهنگی از وجود عناصر ناسالم پاك شوند و درجهت رشد و تعالی فرهنگ انقلاب و اسلام كار كنند.

وی اظهار داشت: ما به یك انقلاب نیاز داریم، فرهنگ ما به تدریج رو به استحاله می‌‏رود و از فرهنگ اسلام تهی شود تصور می‌‏كنم كه دولت آینده پاسخگوی این خواسته باشد.

رهبردرپاسخ به سوالی درباره وضعیت دانشگاه‌‏ها گفت : ما چیزی جز پیاده شدن ارزش‌‏های اسلامی نمی‌‏خواهیم .

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس هفتم، تاكید كرد: برخی از دروس نیاز به باز نگری دارد فرهنگ اسلامی و انقلاب در دانشگاه ها ضعیف است ، خروجی های دانشگاه ها با مبانی انقلاب و اسلام چندان آشنایی ندارند.

نماینده اصفهان به دیدار چندی پیش خود با برخی از استادان و روسای دانشگاه ها اشاره كرد و گفت: به آنها گفتم آیا شما نمی‌‏توانید به دانشجو بگویید بد حجاب نباشد، شلوار كوتاه نپوشد و آرایش نداشته باشد؟

وی تشكیل خانه شادی، كلاس‌‏های موسیقی و اردوهای مختلط دانشجویان را از دیگر معضلات فرهنگی دانست و افزود: ساده اندیشی است كه بگوییم یك عده دختر و پسر راحت در این فضا می روند و بر می‌‏گردند، بالاخره این كارها در جامعه عوارض بد دارد .

رهبر اضافه كرد: ایجاد دیوار عفاف خواسته ما از احمدی نژاد است، حریم عفت در جامعه باید محفوظ بماند این مخلوط شدن‌‏ها با مملكت اسلامی نمی سازد.

عضو كمیسیون فرهنگی، درباره سیاسی بودن دانشگاه‌‏ها گفت: دانشگاه باید سیاسی كار كند، منتهی تخریب و جبهه‌‏گیری، تبدیل شدن جنبش دانشجویی به جنبش علیه نظام و یا پایگاه اپوزیسیون شدن دانشجویان، صحیح نیست

 

نوشته شده توسط : یه بچه ولگرد