تبلیغات
(پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و - تخلفات انتخاباتی

به نام دوست

(پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و
English page is coming soon   به   (پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و   خوش آمدید


¿تخلفات انتخاباتی
شنبه 11 تیر 1384

        وزیر كشورخبر داد:         

 

                     بی نظیر بودن انتخابات از نظر سازمان‌‏دهی شدن تخلفات

 

                                       ما مخلص كروبی هم هستیم

 

                            

 

 به دنبال تخلفات سازماندهی شده و تقلبهای صورت گرفته  در انتخابات وزیر كشور خبراز دستگیری 30 نفر از افرادی كه در این اقدامات دست داشته اند داد.

 

عبدالواحد موسوی‌‏لاری كه در حاشیه افتتاح طرح توسعه حرم مطهر حضرت معصومه(س) سخن می گفت گفت: تاكنون 30 نفر در خصوص تخلفات انتخاباتی بازداشت و احضار شده‌‏اند كه به تمام آنها رسیدگی خواهیم كرد.
وی با بیان اینكه عوامل تخریب انتخاباتی شناسایی شده‌‏اندافزود: قبل از انتخابات مواردی را شناسایی كردیم كه پرونده‌‏های مربوط به آن توسط وزارت اطلاعات و دستگاه قضایی در حال پیگیری است.
وی تصریح كرد: نمونه‌‏هایی در كرج, همدان, سمنان, قم و در جاهای مختلف شناسایی شده‌‏اند و امیدواریم با عوامل این تخلفات به شدت برخورد شود.
موسوی لاری اظهار داشت: مقام معظم رهبری، رئیس‌‏جمهوری و رئیس قوه قضاییه بر رسیدگی به تخلفات تاكید دارند و امیدواریم كه در آینده دیگر این گونه موارد پیش نیاید.
وزیر كشور با سازمان‌‏یافته خواندن برخی از تخلفات، گفت: بسیاری از تخلفات صورت گرفته در انتخابات علیه یك فرد خاص و علیه مقامات اول نظام بود كه تخلفات جزئی به شمار می‌‏رود و ما بیشتر در حال رسیدگی به تخلفاتی هستیم كه از داخل كشور هدایت می‌‏شد.
موسوی لاری در خصوص بمب‌‏گذاری‌‏های قبل از انتخابات نیز با بیان اینكه نوع بمب‌‏گذاری‌‏ها در شهرهای مختلف با شهر اهواز متفاوت بوده است، گفت: بمب‌‏گذاری‌‏های شهرهای مختلف مربوط به مسائل انتخاباتی بوده است و وزارت اطلاعات باید عاملان این بمب‌‏گذاری‌‏ها را شناسایی و به این مساله رسیدگی كند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه آیا پرونده تخلفات انتخاباتی در شهر قم به دادگاه ویژه روحانیت ارسال شده است، گفت: در رسیدگی به پرونده تخلفات هم دادگاه ویژه روحانیت و هم سازمان نیروهای مسلح با هم همكاری می‌‏كنند.
موسوی‌‏لاری با بی‌‏نظیر خواندن نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: این انتخابات هم از نظر حضور مردم و هم از نظر سازمان‌‏دهی شدن تخلفات نسبت به انتخابات گذشته بی‌‏نظیر بود.
وی در خصوص اعتراض مهدی كروبی به عملكرد وزارت كشور، گفت: ما مخلص كروبی هم هستیم.

اصل خبر: خبرگزاری کار ایران

نوشته شده توسط : ن. یزدانی