تبلیغات
(پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و - گنجی = همجنان اعتصاب

به نام دوست

(پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و
English page is coming soon   به   (پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و   خوش آمدید


¿گنجی = همجنان اعتصاب
دوشنبه 13 تیر 1384

 

    معصومه شفیعی: گنجی همچنان در اعتصاب است

 

                                    

 

علی رغم ادعای معاون امور زندان های دادستانی تهران ، که گفته بود : گنجی از سوم تیر اعتصاب غذای خود را شکسته است ، همسر این روزنامه نگار زندانی بشدت این ادعاها را تکذیب کرد .

 

معصومه شفیعی همسر اکبر گنجی با تکذیب ادعای معاون مرتضوی مبنی بر شکستن اعتصاب غذاگزارش دیدار امروزخود با اکبر گنجی را برای سایت امروز نمابرکرد در این گزارش آمده است که امروز،دوشنبه 13/4/84- با آقای اكبر گنجی در زندان اوین ملاقات داشتم. وی همچنان در اعتصاب غذاست و بیست و چهارمین روز اعتصاب غذای خود را می‌گذراند. وزنش 58 كیلوگرم و فشار خونش 9 روی 6 است.

وی درادامه افزود اکبرهمچنان لاغر و ضعیف و بی حال و رمق است،‌اما از روحیه‌ای بالا و مصمم برخوردار است. و تنها خواسته‌اش آزادی بدون قید و شرط است.

صحبتهای بسیاری شد كه خلاصه آن به این شرح است:

" گنجی گفت: طی 63 ماه گذشته تمام راههای قانونی و مسالمت آمیز را برای احقاق حق و رفع طلم طی كردیم اما نه تنها هیچ پاسخی دریافت نكردیم بلكه شرایط، سخت تر هم شد، مرا تهدید كرده و می‌كنند كه اگر توبه نامه ننویسم و تمام نظرات پیشین خود را انكار نكنم پس از پایان حبس فعلی، در محاكمه دیگری به حبس طولانی تری محكوم خواهم شد. لذا برای نشان دادن ظلمی كه بر من رفته است و برای احقاق حق، راهی جز اعتصاب غذا در پیش ندارم. من در نظامی زندگی می كنم كه برای احقاق حق باید از جان مایه گذاشت. اگر هم به حق خود دست نیابم حداقل آن است كه نگاه جهانیان را به آنچه در ایران می‌گذرد جلب خواهم كرد شاید از این طریق باعث شوم تا چنین مصائبی برای دیگران رخ ندهد. من هیچ اقدام عملی‌ای انجام نداده‌ام و تنها نظرات خود را بیان كرده‌ام. سخن، اگر منتهی به خشونت عملی نشود در هیچ جای دنیا جرم نیست. من تعجب می‌كنم از یك رژیم سیاسی كه با انحصار صداوسیما، دانشگاه‌ها،‌نمازجمعه ها، مساجد، مطبوعات و رسانه‌ها و مبلغین و ایدئولوگها و فیلسوف نماها هنوز از سخن گفتن یك فرد می‌هراسند و توان پاسخگویی را در خود نمی‌بینند و تنها راه، حبس طولانی مدت وممنوع التلفن کردن او. پس آن همه مواجب بگیر که مدعی فتح قله های فلسفه وسیاست وفرهنگ کجا هستند که جواب یک روزنامه نگار کوچک را بدهند .

اصل خبر : امروز

نوشته شده توسط : ص. روزبهان