تبلیغات
(پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و - دانشجویان / سفارت انگلیس

به نام دوست

(پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و
English page is coming soon   به   (پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و   خوش آمدید


¿دانشجویان / سفارت انگلیس
دوشنبه 4 مهر 1384

درگیری در مقابل سفارت انگلیس بالا گرفته است.

                 

 همزمان با اوج گیرى اختلافات سیاسى  میان ایران و انگلیس بویژه پس از تصویب قطعنامه انگلیسى شوراى حكام آژانس بین المللى انرژى اتمى بسیج دانشجویى دانشگاهها درصدد برگزارى راهپیمائی مقابل سفارت این كشور در تهران هستند.

 این در حالى است كه یك عضو اتحادیه دانشجویان مستقل نیز گفته است : "امروز، روز تسویه حساب ما با انگلیس ها است و در صورت فرمان ولایت امر، لانه انگلیس ها در تهران را برخواهیم چید".

خضریان با تاكید بر لزوم در پیش گرفتن دیپلماسى جدید از سوى دولت احمدى نژاد در قبال دولت انگلیس افزود: دولت باید سفیر خود را از لندن فراخوانده و سطح روابط خود با این كشور را به حداقل برساند.

از زمانى كه روابط ایران و اتحادیه اروپا بر سر مناقشه هسته اى رو به تیرگى گراییده است این چند مین بارى است كه دانشجویان اصولگرا با برگزارى تجمع و راهپیمایى در مقابل سفارت انگلیس خواستار قطع رابطه میان ایران و انگلیس و اخراج سفیر این كشور و در اختیار گرفتن سفارت از انگلیس هستند.

تجمعات گذشته دانشجویان اصولگرا مقابل سفارت انگلیس و كشورهاى اروپایى آلمان و فرانسه با تنش و تعرض به سفارتخانه مذكور توام بوده است و این احتمال وجود دارد كه با تشدید مخاصمات دیپلماتیك برگزارى این تجمع با تنش بیشترى روبرو شود.

این گزارش حاكى است اکثر دانشجویان اصولگرا  سفارت انگلیس را تهدید به اشغال كرده اند، همچنان كه دانشجویان پیرو خط امام سفارت آمریكا را به اشغال خود در آوردند .

 

نوشته شده توسط : ا . آرتیمان