تبلیغات
(پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و - انتقال حساب ها

به نام دوست

(پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و
English page is coming soon   به   (پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و   خوش آمدید


¿انتقال حساب ها
جمعه 30 دی 1384

                                                     رییس‌كل بانك مركزی خبر داد :

          انتقال حساب‌ ارزی ایران به جنوب شرقی آسیا

رییس كل بانك مركزی از آغاز روند انتقال حساب‌های ارزی ایران به آسیای جنوب شرقی خبر داد.
 ابراهیم شیبانی روز چهارشنبه در حاشیه نشست بخش خصوصی با مسوولان دولتی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال كه آیا انتقال حساب‌های ارزی دولت ایران به كشورهای آسیای جنوب شرقی واقعیت دارد یا نه؟ گفت:« ما هرجا صلاح بدانیم ذخایر ارزی را منتقل می‌كنیم، در این زمینه هم ما انتقال را شروع كرده و در حال انجام هستیم.»
وی همچنین در پاسخ به این سوال كه آیا 100 درصد ذخایر را منتقل خواهید كرد یا خیر؟ گفت:« ذخایر را به همه جا و هر جا صلاح باشد منتقل می‌كنیم.»
وی در واكنش به این سوال كه دلیل اختلاف نظر رییس سازمان مدیریت كه موجودی حساب ذخیره ارزی را 20 میلیارد دلار اعلام كرده بود با نظر وی كه موجودی را 14 میلیارد دلار اعلام كرده است چیست؟ عنوان كرد:« آنچه من گفتم خالص حساب، به غیر از تعهداتی است كه داشته‌ایم چراكه ما مصوبات و تعهداتی داریم كه باید آنها را پاسخ داده و ارز را برای آن مسدود كنیم.»
وی افزود:« اگر متمم بودجه نیز در مجلس تصویب شود باید از حساب ذخیره ارزی برداشت و به دولت بدهیم.»
شیبانی همچنین در پاسخ به این سوال كه آیا امكان دارد نرخ تورم در سال آینده از 5/13 درصد 9 ماهه امسال كمتر شود یا نه؟ گفت:« تورم چیزی نیست كه بایستد، آنچه در حال حاضر به عنوان نرخ تورم اعلام می‌شود ثابت نیست و در حال حركت است، بنابراین اگر مراقبت كنیم سیر نزولی خواهد داشت.»
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری كه در خصوص اقدامات پیش‌بینی شده بانك مركزی برای پیشگیری از نرخ تورم پرسیده بود، عنوان كرد:‌«راهكارها همان‌هایی است كه در بودجه آمده كنترل نقدینگی و مراقبت از سنگرهای اقتصادی!»
شیبانی در واكنش به سوال یكی از خبرنگاران پرسید این كه عنوان می‌شود در طراحی اسكناس 200 تومانی مشكلاتی پیش آمده و طرح سنگ حجرالاسود پایین‌تراز جایی است كه باید باشد صحت دارد یا نه؟ ابراز بی اطلاعی كرد و گفت:« برای نخستین بار است كه این موضوع را می‌شنوم. در طراحی اسكناس‌ها نظارت خیلی بیشتر از دقیق‌ بودن است چراكه طرح یك اسكناس به تایید همه مقامات كشور می‌رسد.»
وی در پایان در خصوص آخرین وضعیت بدهی‌های خارجی به گفتن این كلمات كه "بدهی ایران كم است و وضعیت بسیار مطلوب" اكتفا كرد.
اصل خبر : ایسنا

نوشته شده توسط : یه بچه ولگرد