تبلیغات
(پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و - ایران/اسرائیل

به نام دوست

(پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و
English page is coming soon   به   (پــایگـاه اطـــلاع رســانـی ولـــگــردان ( پــــا و   خوش آمدید


¿ایران/اسرائیل
دوشنبه 3 بهمن 1384

اسراییل به ایران هشدار داد.

                                           

شائول موفاز وزیر دفاع اسراییل به شهروندان ایرانى هشدار داد، چنانچه محمود احمدى‌نژاد رییس جمهور اسلامى ایران باز هم فراخوان نابودى اسراییل را بدهد، مى‌تواند براى آنها مصیبت و بدبختى را به همراه بیاورد. وى افزود كه در صورت عدم كامیابى تلاشهاى دیپلماتیك در رابطه با توقف برنامه اتمى ایران، اسراییل آمادگى و توان دفاع از خود را دارد.

وزیر دفاع اسراییل دیروز شنبه ۲۱ ژانویه در كنفرانسى در اورشلیم، خطاب به مردم ایران گفت: ”اظهارات عوامفریبانه احمدى‌نژاد، اعمال مجرمانه و اغراض افراطى‌ او مصیبت را بدنبال خواهند آورد“. وى افزود: ”دست به هر كارى كه ضرورى مى‌دانید بزنید تا جلوى این مصیبت را بگیرید“. موفاز در اظهارات خود به این مسئله اشاره كرد كه مى‌داند بسیارى از ایرانیان از نظرات محمود احمدى‌نژاد حمایت نمى‌كنند.

وزیر دفاع اسراییل با خطاب قرار دادن رییس جمهورى اسلامى ایران افزود: ”شما كشورتان را با یك ایدئولوژى انباشته از نفرت، وحشت و یهودى‌ستیزى رهبرى مى‌كنید“. و ادامه داد: ”بهتر بود نگاهى به تاریخ مى‌افكندید تا ببینید چه بر سر مستبدانى مانند شما كه تلاش مى‌كنند مردم یهود را نابود كنند مى‌آید. شما براى مردم خود فقط نابودى را به ارمغان آورده‌اید“.

شائول موفاز با تاكید بر اظهارات پیشین ضداسراییلى احمدى‌نژاد گفت ایران در حمایت، مسلح كردن و آموزش دادن نیروهاى مسلح فلسطینى سهیم است و آنها را به عملیات نظامى علیه اسراییل ترغیب مى‌كند. گفتنى‌ست كه جمعه گذشته ۲۰ ژانویه، محمود احمدى‌نژاد با نمایندگان گروههاى تندروى فلسطینى در سوریه دیدار كرد. طبق گفته این نیروها، احمدى‌نژاد به آنها قول حمایت داده است.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، اسراییل ایران و سوریه را متهم كرده است كه در عملیات انتحارى در تل‌آویو (در روز پنج‌شنبه ۱۹ ژانویه ) كه در جریان آن عامل عملیات كشته و ۳۰ نفر زخمى شدند دست داشته‌اند.

وزیر دفاع اسراییل با وجود اظهارات شدیداللحنش علیه احمدى‌نژاد، هر گونه «عملیات هسته‌اى» علیه ایران را قاطعانه رد كرد.

نوشته شده توسط : ا . آرتیمان